элекронника, Украина, экспериментальная, электронная музыка, Нексаунд

Bip-Hop Generation Vol.9


Bip-Hop Generation Vol.9 був виданий на лейблі Bip-Hop. Учасники: Andrey Kiritchenko, Kammerflimmer Kollektief (DE), Spaceheads (UK), Illàchime Quartet (IT), Hauschka / Antenna Farm (DE/UK), Adrian Klumpes (AU).

Bip-Hop vol.9

"BIP-HOP GENERATION" : a series of International compilations gathering people creating music, sounds, based on machines, mix... Creative Electronica, experimental I.D.M. Each volume gather 6 artists from various countries, each contributing around 10 minutes of exclusive music. Every volume last more than one hour. Each volume looks very classy : 6 page Digipack, which contain an 8 page booklet with pictures, contacts and infos on each artist featured on the record. So far such talented composers as Atau Tanaka (Japan), Kid 606 (USA), Köhn (Belgium), Bernard Fleischman (Austria), Wang Inc. (Italy), Laurent Pernice(France), D'Iberville (France), Novel 23 (Russia), Arovane (Germany), Francisco Lopez (Spain), Markant (Germany), Ongaku (Japan), Kit Clayton (USA), & more... have accepted to appear in the "bip-hop generation" series.
элекронника, Украина, экспериментальная, электронная музыка, Нексаунд

ЕЛЕКТРОАКУСТИКА – 2008 / ГОГОЛЬ - ФЕСТ

ЕЛЕКТРОАКУСТИКА – 2008
ГОГОЛЬ - ФЕСТ
Культурно-художній та музейний комплекс «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»
(Київ, вул. Січневого Повстання 30)

25 травня 2008, 19.00Програма

Імпровізаційна електроакустична музика
1.Юрій Яремчук, саксофони (Львів), Андрій Орел, гітара (Львів), Андрій Кириченко, електроніка (Харків)
2.VENEZIA-VISION Владислав Макаров, віолончель (Смоленськ, Росія), Алла Загайкевич, електроніка (Київ)
3.Імпровізаційний електроакустичний сейшн

Електронні перформанси
Micktu (ex First8) (Харків)
The Moglass (Харків)
Дмитро Ніколаєнко (Дніпропетровськ)
Андрій Кириченко (Харків)

PDTА, PIX DREAM (Київ), Вадим Йович (Дніпропетровськ) – відеоарт

Звукорежисер Олекандр Курій (Київ)

 

ЕЛЕКТРОАКУСТИКА – міжнародний проект електроакустичної музики (діє з 2003 року за підтримки фестивалів сучасної музики «Прем'єри сезону», «Форум музики молодих» та «КиївМузикФест», куратор – Алла Загайкевич). Особливість програм ЕЛЕКТРОАКУСТИКИ – принципове співіснування в одному акустичному просторі різних жанрів сучасної електронної музики: концертні виконання електроакустичних творів сучасних композиторів, електроакустичні перформанси за участю музикантів, акторів, виконавців сучасного балету, проекти експериментальної електронної музики. На концертах ЕЛЕКТРОАКУСТИКИ в Києві вперше прозвучали твори композиторів французького інституту INA GRM Люка Феррарі, Жан-Клода Ріссе, Крістіана Занесі (ЕЛЕКТРОАКУСТИКА - 2003), відбулися виступи з електроакустичними програмами українських виконавців: київського піаніста Євгена Громова, одеського ансамблю сучасної музики “Фрески” (Електроакустика - 2005). В програмах концертів ЕЛЕКТРОАКУСТИКИ 2003-2005 - прем’єри електроакустичних перформансів молодого київського композитора Данили Перцова (опера в семи наближеннях “Virginalia» та електроакустичний перформанс «Ketsalkoatl» - спільно з Танцлабораторіумом Лариси Венедиктової).
Особливе місце в історії проекту мав концерт відомого київського музиканта Олександра Нестерова (1954 – 2005) «Добре препарований клавір» (ЕЛЕКТРОАКУСТИКА - 2003).

ЕЛЕКТРОАКУСТИКА – 2008 присвячена ІМПРОВІЗАЦІЇ. В проекті беруть участь музиканти нової імпровізаційної та експериментальної електронної музики. Почесний гість проекту – один з найяскравіших віолончелістів-імпровізаторів Європи – Владислав Макаров.

 

Інформація про учасників

Юрій Яремчук, саксофони, бас-кларнет (Львів)
Яскравий виконавець (сопрано і тенор саксофони, кларнет, бас-кларнет), представник радикальних форм на духових інструментах в області композиції та імпровізації. Стилістичні уподобання: джаз і джаз-рок, фрі-джаз та нова імпровізаційна музика.
Виступав з багатьма джазовими музикантами Швейцарії, США, Германії, Великобританії, Литви. Постійний учасник проектів Олександра Нестерова, та Сєргєя Лєтова. Учасник численних джазових фестивалів, акцій, хеппіненгів, фестивалів нової імпровізаційної музики.
http://www.letov.ru/Yaremchuk/
http://www.myspace.com/yuriyaremtchuk

Андрій Орел, гітара (Львів)
Розпочав виконавську діяльність в дуеті імпровізаційної музики з Юрієм Яремчуком. Виступав на фестивалі Audio Art (Краків) у складі YZO Ensemble Юрія Яремчука. Пише статті та огляди про сучасну музику (публікувався в незалежних часописах "Аутсайдер" і "Гуркіт").
Свої виступи Юрій Яремчук та Андрій Орел називають "неідіоматичною вільною імпровізацією", що має на меті вибудову "музики організованих випадковостей".

Владислав Макаров, віолончель (Росія, Смоленськ),
Владислав Макаров – яскравий представник сучасної альтернативної культури, експресивний музикант та живописець. Його безкомпромісний творчий метод впізнається, як в спонтанних енергійних диссонансах віолончелі, так і в надзвичайно виразному живопиcі.
Народився у 1950 році, живе та працює в Смолєнску.
Владислав Макаров - перший виконавець нової імпровізаційної музики та теренах Радянського Союзу. З 1977 р. займається абстрактним живописом, беручи участь у найбільших форумах альтернативного мистецтва в СРСР та Європі. З 1979 р. виступає в якості віолончеліста-імпровізатора. Розробляє власний метод структурної імпровізації. В різний час співпрацював з такими російськими та зарубіжними музикантами, як - Сєргєй Курьохін, Алєксандр Кондрашкін, Сєргєй Лєтов, Валентина Пономарьова, Сайнхо, Валерій Дудкін, Міхаіл Юденич, Наталья Пшеничникова, Ігор Захаров, Олександр Нестеров (1954-2005), Юрій Зморович, Юрій Яремчук, Вячеслав Гайворонський, Едуард Сивков, Алєксєй Айгі, Андрій Соловйов, Алєксєй Борисов, Ніколай Рубанов, Джон Фішер, Фред Фріт, Генрі Кайзер, Грег Гудман, Джим Менезіс, ЛаДонна Сміт, Шеллі Хірш (США), Елтон Дін та інші.
http://www.letov.ru/makarov.html

 

Алла Загайкевич, електроніка (Київ)
Алла Загайкевич – композитор, що поєднує роботу в академічних концертних жанрах (симфонічна, камерна, електроакустична музика, камерна опера,) та в сучасних мультидисциплінарних проектах (аудіо-візуальні інсталяції, перформанси, музика до кінофільмів). В електроакустичних перформансах виступає з музикантами нової імпровізаційної музики (Сергій Охрімчук, Наталка Половинка, тріо САТ).
Навчалася в Києві (клас композитора Ю. Іщенка) та Парижі (інститут IRCAM), брала участь в багатьох міжнародних проектах та фестивалях сучасної музики в Україні, Франції, Швеції, Японії, Китаї, Росії, Чехії, Литві, Канаді, Німеччині.
З середини 90-их років активно пропагує академічну електронну музику в Україні, співпрацює з музикантами експериментальної електронної музики (Nexsound, KVITNU). З 1997 р. викладає електроакустичну композицію в Національній музичній академії України, є куратором міжнародних проектів електронної музики «Електроакустика», «ЕМ-візія».
Виступ з Владиславом Макаровим є спільною «імпровізаційною композицією» VENEZIA-VISION, імпровізаційною версією композиції Venezia для віолончелі та електроніки.

Micktu (ex First8) (Харків)
Електронний проект молодого харківського музиканта Михайла Турутанова.
Він розпочав музичну діяльність у 2003 році, беручи участь в різноманітних рок- та метал- проектах в якості гітариста (хоча основний інструмент виконавця - фортепіано), поступово все більше занурюючись в електронну музику. Після низки експериментів в різних жанрах (trip-hop, darkwave, IDM), відкриває для себе світ glitch, click'n'cuts та electroacoustics, де знаходить для себе невичерпний простір електронної музики. Його 4-трекова збірка “in tune", видана на лейблі Nexsound у 2005 році, була першим вагомим доробком нового жанру. Можна також відмітити вплив на музиканта post-rock та певний інтерес до experimental pop music. Однак, найважливішим для себе Micktu вважає пошук власного виконавського стилю, неповторного та органічного.

The Moglass (Харків)
«The Moglass»- імпровізаційне тріо з Харкова , яке вже більше десяти років взаємодіє зі світом навколо себе, створюючи свій персональний фольклор за допомогою музичних інструментів. Необхідна для цього потужність береться з арсеналу рок -музики - від електрогітар, басів та синтезаторів. Притаманна такій взаємодії тілесність знаходить себе в використанні духових та голосу. А дослідницька жага примушує додавати записи найрізноманітніших звуків, колись почутих і задокументованих, які доповнюють, а часом і ведуть поточний ключ та настрій імпровізації. Важливою умовою гри стає те, що учасники гурту - Володимир Бовтенко, який здебільшого грає на духових (саксофон , кларнет ) та басах , Юрко Кулішенко , гітарист та збирач звуків, і Олег Ковальчук, що за синтезаторами і мікшером - постійно намагаються відкрити для себе нові інструменти , а вже знайомі, - підсилити, обробити або модифікувити фізично до ступеню, коли кожна зустріч з ними стає новою .
Вибрана дискографія: «Телеграфні стовпи , що йдуть ген , стають все менше та менше» (2003), «Pallcast» (2004), «Sparrow Juice» (2006), «Nezvanova Nova I&II» (2008).

Дмитро Ніколаєнко, електроніка (Дніпропетровськ)
Дмитро Ніколаєнко — графічний дизайнер, музикант, промоутер та ді-джей з Дніпропетровська. У 1999 почав займатися діджеїнгом, з того часу по цей день грає детройт та експериментальне техно. З 1999 по 2002 — автор та ведучий програми про електроніку на «Новому радіо», резидент нічного клубу «Плотина». У 2004 році почав писати власну музику. 2005 заснував проект «Template».
Музика Дмитра це конструкції із семплування та запетльовування звуків акустичних інструментів та радянських синтезаторів; це спроба дослідити і передати за допомогою сучасного підходу та електронних інструментів романтичну атмосферу мистецтва 60-х.

 

Андрій Кириченко, електроніка (Харків)
Серед прихильників експериментальної музики в Україні та за кордоном загальновідомий як теле- та радіо-діджей, автор проектів Critikal, Sidhartha, NEX, засновник і співпродюсер лейблу Nexsound. Завдяки вагомому вкладу в розвиток електронної сцени України та надзвичайно цікавим експериментам у сфері електроакустики Андрій Кириченко відомий як один із найцікавіших та найупливовіших музикантів Східної Європи. Регулярно виступає майже на всіх найбільших фестивалях експериментальної музики Західної та Східної Європи, під різними творчими псевдонімами створив більш ніж 30 альбомів, брав участь у більш ніж 20 компіляціях лейблів по всьому світу, співпрацював з такими метрами сучасної експериментальної електроніки, як Франциско Лопез, Кім Касконе та Джейсон Кан.
http://www.nexsound.org/akir/
http://www.myspace.com/kiritchenko
http://www.myspace.com/ojrakiritchenko

PDTA (Київ), відеоарт
Одна з перших vj-команд в Україні, в яку входять: Олексій Тищенко, Ганна Нароніна, Макс Побережський та Олексій Дудко.
Четверо представників київської арт-тусовки, об'єднаних загальним захопленням візуальним мистецтвом. Проект, що традиційно виступає як на андерграундних заходах, так і на великих комерційних акціях. На рахунку PDTA презентація своїх візуальних робіт у Латвії, Вірменії, Росії, Польщі й Україні.

Вадим Йович (Дніпропетровськ), відеоарт
Поєднує артистичну діяльність в кіно, музиці та відеоарті з професійною роботою лікаря-психіатра (нині – завідуючий відділенням для пацієнтів з тяжкими психічними розладами Дніпропетровської обласної психіатричної лікарні).
З 2002 року знімає кіно ( сценарист, режисер, оператор та монтажер своїх фільмів). Серед робіт повнометражні художні фільми: «Кам'яний Острів» (2004), «Ілюзія існування» (2006), короткометражні фільми «The Main History Emili» (2003), «Мистецькі Zтрави» (2004-2006), «Я шукаю …» (2007).Фільми В. Йовича брали участь в міжнародних кінофестивалях: МКФ «Молодість» (2005-2007), VI МКФ «КіноЯлта» (2006) , фестивалі «Мобільне кіно від DJUICE» ( 2007). В якості відео-артиста співпрацював з гуртами "Хамерман знищуе віруси" (Суми), "иДМГ" (Дніпропетровськ), "Вертеп" (Дніпропетровськ), Олександром Вородєєвим (Дніпропетровськ), Аллою Загайкевич (Київ)

PIX DREAM – відеоарт

Звукорежисер Олекандр Курій (Київ)
Звукорежисер, композитор. Незмінний учасник найскладніших електроакустичних проектів у Києві (Час Простір Музика, 2000, Електроакустика, 2003, 2005, 2007, ЕМ-візія 2005, 2007та інших). Звукорежисер Київського театру драми та комедії. Постійно співпрацює з режисерами Д.Богомазовим, Ю. Одиноким, леареат театральної премії Київська Пектораль в якості композитора театральної музики.

  • Current Mood
    good good
элекронника, Украина, экспериментальная, электронная музыка, Нексаунд

ЕМ-ВІЗІЯ 2008

ЕМ-ВІЗІЯ-2008

Культурно-художній та музейний комплекс «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»
(Київ, вул. Січневого Повстання 30)

11 травня 2008
19.00

ЕМ-ВІЗІЯ  - міжнародний проект електроакустичної, експериментальної електронної музики та медіа-арту, що з 2005 року традиційно проходить в рамках Міжнародного фестивалю сучасної музики «Форум музики молодих» у Києві.  Програми концертів та майстер-класів ЕМ-візії охоплюють широкий жанровий спектр сучасної  електронної музики – від концертних творів композиторів академічної електроакустичної музики, аудіо-візуальних перформансів, сонорних інсталяцій, виступів музикантів експкриментальної електронної музики, відео-арту. На концертах ЕМ-візії  в різний час відбулися презентації програм найвідоміших центрів електронної музики Термен-центру (Росія) (ЕМ-візія 2005), Дартмуського коледжу електронної музики (США) (ЕМ-візія 2007). Концерти ЕМ-візії – зона експеременту студентів Національної музичної академії та молодих композиторів України. На концертах ЕМ-візії відбулися прем'єри творів багатьох відомих  українських авторів (С.Луньова, А. Загайкевич, М. Абакумова, А. Карнака,  Л. Сидоренко).

ЕМ-ВІЗІЯ 2008  -  представляє електронну музику в різночасових перетинах стилів та форм: в програмі проекту  - легендарний український авангард (твори жанру «конкретної музики» одного з яскравих представників «Київської школи шістдесятників» Віталія Годзяцького (нар. 1936).  Його цикл п'єс ЕМАНСИПОВАНА ВАЛІЗА (”4 Scherzi domestiki”) – український аналог творів всесвітньовідомого французського осередка електронної музики 60-их «групи конкретної музики П'єра Шеффера» (майбутній інститут INA-GRM в Парижі).  В центрі уваги, як завжді «електроакустичні дебюти» студентів-композиторів  НМАУта новий електронний твір Максіма Абакумова. А «неакадемічні» проекти  Андрія Кириченка / Ойра (електроніка/ автентичний спів) та Олександра Вородєєва (гітара та електроніка) утворять своєрідний «простір експерименту» навколо «композиторської» візії електроакустичного відділу відомого київського віолончеліста та композитора Золтана Алмаші.

ЕМ-ВІЗІЯ-2008

Програма

Українська конкретна музика 60-их

Віталій Годзяцький

1. ЕМАНСИПОВАНА ВАЛІЗА
(”4 Scherzi domestiki”), запис (1965)
2. мультфільм «Демагог», реж. Володимир Гончаров (1968)
                                                                                              

електронні мініатюри студентів та випускників НМАУ
1. Анастасія Комлікова «Зимові візерунки» (2008), електронний запис
2. Анастасія Архангородська «El@ria» для альта та елекронного запису (2008)
3. Максим Коломієць «Стиснене світло» для квінтету духових, ударних та електронного запису (2008)
виконавці: Андрій Чистосердов (альт) та квінтет духових студентів НМАУ

4. Максим Абакумов «В одно утро они пришли…» для електронного запису (2004)

фольклор та електроніка

Андрій Кириченко, електроніка Ойра, автентичний спів (Харків)
http://www.myspace.com/ojrakiritchenko

гітара та електроніка
Олександр Вородєєв (Дніпропетровськ)

віолончель та електроніка

Золтан Алмаші (Київ), віолончель
Алла Загайкевич (Київ), електроніка

1. Серж Прово (Serge Provost) (Канада) «Les vertiges de S.  для віолончелі та електроніки» (2001)

2. Любава Сидоренко (Львів) «Etudes  of old town» » для віолончелі соло та електронного запису (2007)

3. Алла Загайкевич (Київ). «Venezia» для віолончелі та електроніки (2008)

В концері беруть участь

PDTA  (Київ), Вадим Йович (Дніпропетровськ) – відеопроекція

Звукорежисер Олекандр Курій (Київ)
Куратор – Алла Загайкевич (Київ)

Детальніше:
http://www.nexsound.org/em_visia_2008.html